Akce a události

Turistický magazín Poznejte Hříběcí hory - léto 2024

Na letošní sezonu jsme pro vás opět aktualizovali turistický magazín Poznejte Hříběcí hory.  Najdete v něm spoustu skvělých tipů, kam vyrazit na výlet, kde se dobře najíst nebo nakoupit lokální výrobky a spoustu dalších tipů na známá i neznámá místa, bez davů turistů. Pojďte objevit kouzlo Hříběcích hor! 

Turistický magazín v pdf můžete stáhnout zde:

Turistický magazín Poznejte Hříběcí hory 2024

Komunitní tábory - léto 2024

Vypsali jsme termíny pro letošní komunitní příměstské tábory. Přihlašování probíhá online.

Nové číslo zpravodaje MAS

Právě vyšlo nové vydání našeho zpravodaje, které je plné zajímavých článků, tipů a novinek!
V tomto vydání na vás čekají:
➡️ Rozhovory s členy místní akční skupiny (Ovocná školka Litenčice a Vzdělávací centrum Mozaika v Lutopecnách)
➡️ Aktuality ze školství na našem území
➡️ Novinky o našich projektech a akcích
➡️ Podrobnosti o vypsaných dotacích
➡️ Shrnutí toho, na čem jsme pracovali přes zimu
➡️ A mnohem více!
Přejeme vám příjemné čtení a děkujeme všem, kteří se podílejí na rozvoji naší komunity.

Zpravodaj MAS Hříběcí hory v pdf můžete stáhnout zde:

Zpravodaj MAS jaro 2024

TJ Nová Dědina pořádá letní příměstské tábory

TJ Nová Dědina pořádá letní příměstské tábory plné výletů, sportování, tvoření i soutěží. Tábory proběhnou ve dvou termínech: 8. – 12.7.2024 pro mladší děti (7 – 9 let) a 15. – 19.7. pro starší děti (9 – 12 let). Další informace a přihlášky získáte na telefonu 606 610  772 nebo emailu veronika.marcikova@seznam.cz

Spojili jsme se s aplikací Na kole i pěšky

Milovníci cestování, máme pro vás velkou novinku. Abychom vám usnadnili objevování našeho regionu, spojili jsme se s mobilní aplikací Na kole i pěšky. V aplikaci najdete všechny obce MAS spolu s informacemi o místních památkách, zapomenutých zákoutích, přírodních krásách i pěších stezkách, vše doplněné nádhernými fotografiemi.

Aplikaci si můžete zdarma stáhnout v Google Play, App Store i HUAWEI AppGallery. Její ovládání je velmi snadné, jednoduše si vyberete lokalitu a aplikace vám sama nabídne několik tras. Pak už bude jen na vás, na kterou z nich se vydáte. Trasy můžete vybírat třeba podle zajímavostí (tzv. bodů zájmů), které se na nich nachází, nebo podle náročnosti. 

„Appka“ se vám bude hodit i v případě, pokud se do Hříběcích hor teprve chystáte. Můžete si s ní totiž naplánovat trasy a pohodlně zjistit, kde se dobře najíst nebo kde přenocovat. A jako správný turistický průvodce zahrnuje i mapy a navigaci; spolehlivě vám tak ukáže, kde se zrovna nacházíte, upozorní na místo, které stojí za to navštívit, nebo navede na vámi vybraný bod. Nehrozí tedy, že u nás zabloudíte!