standard-title Den MAS

Den MAS

V roce 2020 oslavila MAS Hříběcí hory 15 let od svého vzniku. Při této příležitosti jsme pro všechny naše členy, příznivce i širokou veřejnost chystali zážitkové odpoledne s názvem Den MAS, při němž měli mít jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku MAS a poznat místa, která díky ní prošla zajímavou proměnou. Odpoledne měl zpestřit také kulturní program nebo vernisáž sestavená z nejlepších a nejzajímavějších snímků z regionu. Vzhledem k okolnostem týkající se situace spojené s covid-19 jsme však byli nuceni celou akci zrušit a alespoň částečně přesunout na náš facebook, a to rovnou jako TÝden MAS. Celých sedm dní jsme tak naše fanoušky zásobovali informacemi o projektech financovaných z MAS, zajímavostmi z regionu nebo tipy na výjimečné regionální produkty.

V roce 2021 nám konečně přála epidemiologická situace a tak se v sobotu 2.10.2021 se konal první ročník DEN MAS.

Na zámku ve Zborovicích jste se mohli těšit na kulturní vystoupení i doplňkový program. Děkujeme všem účastníkům i návštěvníkům, díky kterým se akce vydařila.

V hlavním sále začal v 9 hodin kulturní program. Nejprve všechny přivítal předseda MAS Hříběcí hory Ing. Petr Galatík. Na něj navázala nová vedoucí MAS Hříběcí hory Ing. Marcela Kubíčková, která představila program a vyhlásila vítěze fotosoutěže. Pak následovala úžasná vystoupení Zborováčku, dětí ze ZUŠ Zdounky a děti ze spolku ze Střílek Súsedé.

Po ukončení kulturního programu se mohli návštěvníci zúčastnit komentované prohlídky zámku, kterou prováděl Petr Galatík.

V každé místnosti zborovického zámku byla připravená nějaká aktivita. Největší úspěch asi sklidili ochutnávky produktů místních producentů. Moc děkujeme všem, kteří přišpěli svými produkty a umožnili tak jedinečnou ochutnávku z území Hříběcích hor. Děti i dospělí měli možnost ochutnat medy, povidla, sýry a mléčné produkty, sušené švestky, různé druhy moštů či cider.

V dalších místnostech pro vás měli nachystané poznávací aktivity myslivci ze Šelešovic či z Muzea Aloise Otýpky z Vrbky. Pro děti i dospělé bylo nachystáno i spoustu informací o území MAS Hříběcí hory, letáčky, slepá mapa, stolní hra z MAS či fotokoutek pro děti.

Pro děti si zábavné tvoření s jablky a přírodními produkty připravil spolek z Lutopecen Mozaika, skákací hrad zapůjčil pan Galatík a kolegyně z MAS Hříběcí hory připravily pro děti venkovní zábavnou hru o farmaření, luštění, bludiště a vymalovánky. Společnými silami jsme také stavěli z kartonu Brdo, či si děti tvořili koně.

Moc bychom chtěli také poděkovat seniorům z Domova pokojného stáří z Cetechovic, kteří dovezli všem účastníkům kulturního programu vlastně vyrobené dárky jako poděkování.